2009 Vancouver Island Open Squash Championships
OCTOBER 15-18
First Round Match Times (as of Wed Oct 14 6:30 PM )
ALL 1st MATCHES TO BE PLAYED AT CEDAR HILL
Times are subject to change - This page will be updated daily until Thursday, October 15th.  Changed times are noted in bold
PLAYERS TRAVELLING VIA BC FERRIES ARE STRONGLY URGED TO MAKE A RESERVATION
Event Last First DAY TIME
A  BAKER SEAN FRI 7:00 PM
OPEN BOAG JEFF SAT 11:00 AM
A  BUNYAN  NICOLE  FRI 7:00 PM
A  CHICANOT JAMIE FRI 9:00 PM
WB CROCKFORD CHRISTINE THU 6:45 PM
A  CROSS AVRIL FRI 6:30 PM
WCD DALRYMPLE HAWLA THU 5:45 PM
B DANIELS BRYNN THU 7:45 PM
A  DELVICARIO JASON FRI 6:30 PM
B DHEERE  ALAN  THU 7:45 PM
WCD DUROCHER ANNIE FRI 6:00 PM
A  EAST RYAN FRI 6:30 PM
B EJTEMAI  SAM  FRI 8:30 PM
B ELLIOTT LUKE THU 7:45 PM
C EVANS  HAYDEN  FRI 5:30 PM
C FAYAD ADAM FRI 5:00 PM
A  FERRARO BEN FRI 7:00 PM
OPEN FORSTER JOE SAT 11:40 AM
WB FOWLER  NANCY  FRI 8;00 PM
WB FRANCIS ANGIE THU  5:45 PM
B FREEMAN KIRK THU 6:45 PM
OPEN GALBARANSINGH  ANEAL  FRI 8:30 PM
WCD GAUBE JANEL THU 5:45 PM
A GORNELL TED FRI 9:00 PM
B GUAN STEVE FRI 8:30 PM
B HALLING  JONATHAN  FRI 8:00 PM
A  HENDERSON DEAN THU 7:15 PM
C HENDERSON MATT FRI 5:30 PM
B HOLMES  PAUL  THU 7:45 PM
A  HOOK AARON FRI 7:00 PM
B HORNE MICHAEL THU 6:45 PM
C HUTCHINSON ALEX FRI 5:30 PM
WCD FRIEDT KIM FRI 6:00 PM
WCD JEANNAULT DANNA THU 7:15 PM
OPEN JUNG  CHRISTOPHER  FRI 9:00 PM
WB KAPPEL  SUSIE  THU 6:45 PM
C KENNEDY SEAN THU 5:45 PM  
C KRANRATANASUIT KRIT FRI 6:00 PM
B KRICH  SAM  THU 6:45 PM  
C KURYLO JASON THU 5:45 PM
A  LATREMOUILLE  KELLY  FRI 9:30 PM
OPEN LATREMOUILLE  MORGAN  FRI 8:30 PM
A  LEE CORY FRI 9:30 PM
A  LEE JUSTIN THU 7:45 PM
C LEHMAN  TAVISH  FRI 9:00 PM
C LEIGHTON  STEVEN  THU 6:15 PM
C LEIGHTON ANDY FRI 5:00 PM
OPEN LEMAN  ZACHARY  FRI 8:30 PM
C LETIENT JOSH FRI 5:00 PM
A  LEWIS-WILLIE  DORIAN  FRI 7:30 PM
A  LUCAS  NIGEL  FRI 8:00 PM
WB MacNAB  HALLI  FRI 7:30 PM  
C MANTANOWITSCH JARRET THU 6:15 PM
A  MARTIN  TIM  FRI 7:30 PM  
A  MAXWELL DUNCAN THU 7:15 PM  
C MAXWELL GAVIN FRI 7:30 PM
A  McCREA GRAEME THU 7:15 PM
B McGAW JUSTIN FRI 8:00 PM
A  MILLEN  DREW  THU 7:45 PM
C MILNE  DUNCAN  THU 6:15 PM
B MITCHELL IAN THU 6:45 PM
WB MURRAY JULIE THU  5:45 PM
A  NEWHOOK  CAMERON  FRI 7:00 PM
B NEWSTONE  DAN   FRI 8:30 PM
WCD NYCHUK  MELISSA  FRI 6:30 PM
A  OLSEN  BLAKE  FRI 7:00 PM
A  OLSON MURRAY THU 7:15 PM
OPEN OLSON  TYLER  FRI 8:30 PM
C PARKER BRANDON FRI 6:00 PM
WCD PITCHER  TRUDY  FRI 6:30 PM
C POMMARES GUY FRI 5:00 PM
A  QUERENGESSER CHRISTIAN FRI 8:00 PM
WB RAMSEY  DERYN  FRI 7:30 PM
A  RAVKOV  ALEXANDRE  FRI 7:30 PM
B RAVKOV LUCAS FRI 8:30 PM
A  RIMMER  GAVIN  FRI 6:30 PM
WB ROCHE SHANNON FRI 5:00 PM
A  ROY  GAVIN  FRI 7:00 PM
A  RUTHERFORD  DAVE  FRI 7:30 PM
C SANCHEZ FELIPE THU 6:15 PM
OPEN SARFARAZ AHMED FRI 9:00 PM
C SEE RON FRI 5:30 PM
B LIMA  RODRIGO  THU 6:45 PM
WB SLY  NANCY  THU 6:15 PM
A  SMITH KEVIN THU 7:15 PM
C SMITH  JASON  THU 6:15 PM
OPEN SMITH  KEN  FRI 9:00 PM
C SOLTAU  TUCKER  THU 5:45 PM
C STEELE  RICK  FRI 6:00 PM
C STEINBOK  MOISHE  THU 6:15 PM
A  THOMPSON  MICHAEL  FRI 7:00 PM
OPEN TODD  JUSTIN  SAT 11:00 AM  
A  TOWN RANDALL THU 7:45 PM
B TYRRELL  KRISTIE  THU 6:45 PM
OPEN ULIANA BEN FRI 9:00 PM
OPEN VAGGERS  LUKE  SAT 11:40 AM
A  VENABLES ERIC THU 7:45 PM
C VEREECKEN JACK FRI 8:00 PM
WCD VO  BETTY FRI 6:00 PM
C WADE NICK THU 5:45 PM
WB WADE SANDY THU 6:15 PM
A  WARD  JEFF  THU 7:15 PM
WB WILK ANN FRI 5:00 PM